Aby usprawnić działanie strony, serwis wykorzystuje pliki cookies, zapisywane na urządzeniu użytkownika. Pliki te można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.

Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej

WOK na Facebook
WOK Logo

Wiejski Ośrodek Kultury

w Ochotnicy Górnej

Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej

Od uroczystej sumy sprawowanej 14.08.2016 o godz. 11.00 rozpoczęły się  główne obchody XX Jubileuszowej Watry, zaś dzień wcześniej miały miejsce konferencje dotyczące wołoskich korzeni Ochotnicy. Po zakończeniu Mszy, uroczysty wołoski pochód przemaszerował do amfiteatru, gdzie na scenie zaprezentowały się zespoły regionalne z terenu naszej gminy (także ochotni i Mali Ochotni) wraz ze swoimi muzykami, przygotowując także wspólny program wpisujący się w obchody jubileuszu Ochotnicy.

Kiedy przez wieś przeszedł redyk owiec pod przewodnictwem bacy, przedstawiciele (wójt gminy Stanisław Jurkowski, kierownik WOK-u Zdzisław Błachut, sołtys Wiesław Maciąga, ks. proboszcz Stanisław Kowalik, baca Jarosław Buczek) rozpalili watrę przy dźwięku karpackich trombit.

Podczas imprezy twórcy ludowi Łuku Karpat prezentowali swoje prace, a w ramach projektu Karpaty Łączą zostało przygotowane mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, loteria z fantami i punkt z publikacjami. Na scenie gościły kapele z rodzimą muzyką Karpat, a na wszystkich czekały domowe wyroby przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz degustacja wyrobów przetwórstwa mleka z Bacówki u Bucka.

Na scenie nastąpiło podsumowanie i dekoracja uczestników wczorajszego biegu Gorce Ultra Trail, który odbył się na terenie gminy Ochotnica. 

 Do późnych godzin wieczornych w amfiteatrze rozbrzmiewały dźwięki góralskiej muzyki, a przy zapalonej watrze wciąż gromadzili się na wspólnym świętowaniu jubileuszu zaproszeni goście, mieszkańcy i turyści.

Teresa Plata

 

 

Informacje Kulturalne

Ogłoszenia

szlak kultury wołoskiej

Szlak Kultury Wołoskiej

04 Cze 2017

26 maja w budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie dla wszystkich zainteresowanych górami, [ ... ]

24 Maj 2017
Pasterstwo - konferencja

Zapraszamy 26 maja o godzinie 19.00 do budynku WOK-u w Ochotnicy Górnej. 

01 Kwi 2017

W dniach 15-16 lutego 2017 roku w Nowym Sączu Komitet Monitorujący Programy Interreg Polska-Słowacja [ ... ]

19 Gru 2016

W niedzielę odbyły się uroczystości upamiętniające 72. rocznicę (18 XII 1944) ostatniej misji bombowca [ ... ]

27 Paź 2016

Jadwiga Środulska-Wielgus,   Krzysztof Wielgus

Instytut Architektury Krajobrazu Wydział Architektury,

Politechnika [ ... ]