Aby usprawnić działanie strony, serwis wykorzystuje pliki cookies, zapisywane na urządzeniu użytkownika. Pliki te można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.

Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej

WOK na Facebook
WOK Logo

Wiejski Ośrodek Kultury

w Ochotnicy Górnej

Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej

W amfiteatrze na skwerku rozbrzmiewały wczoraj (5.07.2015) dźwięki koncertu inaugurującego cykl imprez kulturalnych pod nazwą „Lato w Ochotnicy Górnej”. W kilku słowach gości powitał i imprezę oficjalnie otworzył wójt gminy Ochotnica Dolna - Stanisław Jurkowski, wyrażając swoje poparcie dla wszystkich inicjatyw animujących życie kulturalne w naszej gminie. 

Na początku na scenie pojawił się młody zespół, który roboczo przyjął nazwę „Rockersi” i zagrał kilka znanych polskich rockowych coverów. Na widowni zasiedli wtedy najwierniejsi fani chłopaków z Ochotnicy, którzy entuzjastycznie zagrzewali grających  do dalszego muzykowania. Kolejnym punktem programu był koncert „Babie lato” w wykonaniu znanych artystów sceny krakowskiej: Karola Śmiałka, Kingi Kaczor i Katarzyny Chlebny, którzy od lat współpracują ze sobą na scenie kabaretowej i dramatycznej. Towarzyszył im także pianista z Piwnicy pod Baranami – Paweł Pierzchała.  Pół żartem – pół  serio przedstawili oni swój autorski program, którego gwoździem były oczywiście tytułowe Baby. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania, w które włączyli się ochoczo najpierw panowie, a potem wszyscy obecni. Nie zabrakło również małej niespodzianki dla wszystkich zgromadzonych na widowni kobiet.

Wieczorową porą powitanie lata było okazją do zabawy z zespołem Sagittarius, który grał blues-rockową muzykę.  Zespół powstał w Nowej Dębie w 1981 roku przy Miejskim Domu Kultury, a na początku lat 90-tych ubiegłego stulecia przerwał swoja działalność. W grudniu 2011 r.,  po niezwykłym koncercie z okazji 50-lecia nadania praw miejskich Nowej Dębie (gdzie zespół spotkał się razem na scenie po ponad 20 latach), doszło do reaktywacji najlepszego jego składu. Obecnie zespół koncertuje i promuje swoją najnowszą płytę, także wśród mieszkańców Ochotnicy.  

Te trzy koncerty przypieczętowały oficjalnie otwarcie sezonu wakacyjnych imprez w Ochotnicy Górnej. Dla zgromadzonych w amfiteatrze - przy przepięknej, słonecznej pogodzie - z pewnością nie zabrakło atrakcji. Oferta Wiejskiego Ośrodka Kultury na najbliższe wakacje jest tak zróżnicowana, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.  W najbliższym czasie odbędzie się XV Piknik Rodzinny pod hasłem „Spotkanie z Gorcami” – już 12.07. w Jurkowskim Potoku - i połączony będzie z otwarciem terenu rekreacji letniej na osiedlu Posadowskim. Kolejna impreza to zabawa z piosenką filmową i kabaretową – już 19 lipca w amfiteatrze na skwerku. Szczegóły kolejnych wydarzeń będą pojawiać się na bieżąco na plakatach.  Zapraszamy do towarzyszenia nam podczas lata w Ochotnicy Górnej i śledzenia aktualności zarówno na naszej stronie http://wokgorna.ochotnica.pl, jak i na profilu Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Górnej na facebooku.

Autor zdjęć: Józef Czajka

 

Informacje Kulturalne

Ogłoszenia

szlak kultury wołoskiej

Szlak Kultury Wołoskiej

04 Cze 2017

26 maja w budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie dla wszystkich zainteresowanych górami, [ ... ]

24 Maj 2017
Pasterstwo - konferencja

Zapraszamy 26 maja o godzinie 19.00 do budynku WOK-u w Ochotnicy Górnej. 

01 Kwi 2017

W dniach 15-16 lutego 2017 roku w Nowym Sączu Komitet Monitorujący Programy Interreg Polska-Słowacja [ ... ]

19 Gru 2016

W niedzielę odbyły się uroczystości upamiętniające 72. rocznicę (18 XII 1944) ostatniej misji bombowca [ ... ]

27 Paź 2016

Jadwiga Środulska-Wielgus,   Krzysztof Wielgus

Instytut Architektury Krajobrazu Wydział Architektury,

Politechnika [ ... ]